Obchody 45-lecia szkoły

21-22 listopada 2013 roku

1 września 1968 roku Szkoła Podstawowa nr 13 rozpoczęła swoją działalność.

Pierwszym kierownikiem został Tadeusz Cierpiszewski. Jednak uroczysty apel inauguracyjny rok szkolny odbył się na boisku przy Szkole Podstawowej nr 4, ponieważ nasz budynek nie został przygotowany tak, aby mogły odbywać się lekcje. Przez dwa miesiące uczniowie uczyli się po południu w innych szkołach. Klasy I-V uczęszczały do Szkoły Podstawowej nr 4, zaś uczniowie starsi z klas VI, VII i VII do Szkoły Podstawowej nr 2.

28 pażdziernika 1968 roku po raz pierwszy odbyły się lekcje w murach naszej szkoły.
Od tamtej pory minęło 45 lat.

Obchody 45-lecia to święto nie tylko samej szkoły, ale przede wszystkim ludzi, którzy ją tworzyli, sprawiali, że "żyła" w społeczności lokalnej. Tak jest do dzisiaj.

Wspaniali ludzie, Ci bardzo młodzi i dorośli "budują" naszą szkołę,  cegiełka po cegiełce zapisując historię szkoły.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z uroczystości, które wykonał Tadeusz Wasilewski.