iDziennik

Logowanie do systemu

PANEL RODZICA/UCZNIA

W celu przeglądania danych poprzez stronę iDziennik rodzic/uczeń powinni wykonać następujące kroki:

1.  Podanie swojego adresu e-mail wychowawcy klasy, który wprowadzi go do systemu. Jeżeli rodzice chcą mieć osobny dostęp (matka/ojciec) mogą podać dwa e-maile. Uczniowie by korzystać z możliwości zaglądania do dzienniczka uczniowskiego podają wychowawcom swój odrębny adres e-mail. W innym wypadku dostęp jest niemożliwy.
  2. Każdy rodzić otrzymuje login,
  3. Uruchomienie przeglądarki (Mozilla Firefox, IE, Opera, Chrome)
  4. Wpisanie adresu internetowego iDziennika ( https://portal.eduportal.koszalin.pl/jst/koszalin/rejestr.aspx )  – w oknie przeglądarki powinna się ukazać strona logowania do systemu,
  5. Na stronie Dziennik w oknie logowania należy wprowadzić nazwę szkoły, login oraz  hasło wygenerowane przez system,
  6. Na stronie eszo Koszalin lub edukacja w oknie logowania podajemy login i jeżeli nie mamy wcześniej podanego hasła to klikamy Nie pamiętam jak się zalogować?, w kolejnym oknie Przywracanie dostępu – podajemy nasz adres e-mail, Pesel lub login, następni klikamy mechanizm bezpieczeństwa Nie jestem robotem- wybieramy odpowiednie obrazki i naciskamy Wyślij wiadomość. Teraz należy zalogować się na państwa poczcie i w otrzymanej wiadomości kliknąć link aktywacyjny, następnie wybieramy hasło, powtarzamy je i już mamy wszystko ustalone można się logować. W tym celu wracamy do strony głównej i teraz można podać login i hasło, a strona otworzy się.

Po zalogowaniu się do systemu rodzic ma możliwość przeglądania danych dotyczących jego dziecka/ dzieci. Na górnym pasku panelu, rodzic ma dostęp do następujących zakładek: Plan zajęć, Obecności, Oceny, Prace domowe i Sprawdziany. W zakładce Więcej można znaleźć następujące elementy: Oceny proponowane/brakujące, Zachowanie/Uwagi, Informacje dodatkowe, Podręczniki, Wydruki, Komunikator, Przegląd prasy, Ustawienia, Wyloguj. W pierwszym oknie jest możliwość podglądu osiągnięć edukacyjnych ucznia z podziałem na przedmioty i wystawione oceny. System na bieżąco podaje średnią ocen ze wszystkich przedmiotów w danym semestrze (o ile wyświetlanie tej informacji jest włączona przez szkołę). Po kliknięciu myszką na ocenę pokaże się informacja o typie oceny oraz osobie, która ją wystawiła.

Prócz ocen istniejących w bazie, rodzic ma także dostęp do informacji na temat tych kategorii ocen, z których jego dziecko ocen nie ma wpisanych, poprzez moduł Oceny proponowane/brakujące. Po najechaniu myszką na wybraną kategorię zostanie wyświetlona informacja opisująca tą kategorię.  W kolejnym oknie Obecności znajdują się informacje o frekwencji ucznia. Przeglądanie danych następuje poprzez wybór miesiąca w polu . System odzwierciedla dokładny miesięczny rozkład planu lekcji oraz podaje bieżące statystyki frekwencji ucznia.

W zakładce Więcej – Zachowanie/Uwagi znajdują się informacje o ocenach z zachowania oraz uwagach. Część odnośnie uwag z zachowania zawiera informację o wystawionej ocenie semestralnej i końcowej oraz ewentualne sugestie co do ocen z zachowania, dostępne po kliknięciu . Z kolei część okna odnośnie uwag zawiera informacje o rodzaju wystawionej uwagi, dacie wystawienia oraz informacji o imieniu i nazwisku nauczyciela, który wprowadził daną uwagę. Dodatkowo jest również wgląd w statystykę uwag za pomocą klawisza . Każda nowa uwaga jest zaznaczona pogrubioną czcionką i nie widać jej treści – kliknięcie na uwagę przez rodzica wyświetli treść uwagi oraz zmieni czcionkę na zwykłą, co będzie oznaczało przeczytanie uwagi.

Następnym modułem są Prace domowe, za pomocą którego rodzic/uczeń ma dostęp do prac domowych przypisanych do klasy. Dodatkowo po kliknięciu na wybraną pracę zostanie wyświetlony jej opis, z możliwością pobrania załączonego pliku.

Następny moduł to Plan zajęć/Terminy ferii w którym rodzic/uczeń ma wgląd w aktualny plan zajęć dla klasy oraz wprowadzone do systemu terminy ferii na aktualny rok szkolny.

Kolejny moduł to Sprawdziany, w którym rodzic/uczeń może sprawdzić jakie są zaplanowane sprawdziany dla klasy na wskazany miesiąc nauki.

Z kolei ostatnie okno Ustawienia zawiera informacje dotyczące profilu użytkownika, w którym rodzic/uczeń może sam zmienić, nadane mu wcześniej przez system hasło dostępu do systemu.